حق مسکن یکی از حقوق اساسی هر فرد در جامعه است و اصل ۳۱ قانون اساسی بر این امر تصریح داشته و به خصوص در مورد اقشار نیازمندتر بر اجرای آن تاکید کرده است و می طلبد مسئولان امر علاوه بر اجرای دقیق و قانونمند در این باره بحث اطلاع رسانی به موقع و شفاف به متقاضیان و عموم مردم را نیز در اولویت اجرایی خود قرار دهند.

همه چیز درباره نهضت ملی مسکن در یزد؛ مردم از بی‌خبری گله‌مند هستند+ فیلم

به گزارش کنگره فرهنگی از یزد، بازار مسکن در کشور همواره دچار نابسامانی‌های فراوانی در حوزه عرضه و تقاضا و مهم‌تر از آن افزایش قیمت بی‌رویه و بی‌برنامه بوده است که طی سال‌های گذشته رویکرد مناسبی هم در کنترل این روند اتخاذ نشده و یا اگر هم شده است چندان تأثیر مثبتی برای رفع این معضل نداشته است.

 با توجه به نوسانات اقتصادی اخیر کشور نیز این مساله بحرانی‌تر شده و داشتن مسکن مناسب را برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی تبدیل به رویایی دست نیافتنی کرده است.

دولت سیزدهم نیز از ابتدای آغاز فعالیت خود امر خانه سازی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه نیازمندان و جوانان را در اولویت اجرایی خود قرار داده و تاکنون هم اقدامات قابل توجهی انجام شده که بنا داریم برخی از این اقدامان در استان یزد را مورد تحلیل قرار دهیم.

محمد نظری یکی از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد به خبرنگار فارس می‌گوید، طرح نهضت ملی مسکن اقدامی شایسته است که باید بیش از پیش مورد توجه دستگاه ها و مسئوولان اجرایی قرار گیرد.

وی افزود:‌ متأسفانه هنوز بعد از سه سال ثبت‌نام، ‌تشکیل پرونده و واریز وجه درخواستی هنوز آن طور که باید امید به خانه‌دار شدن ندارم و این نتیجه شفاف نبود اقدامات دست‌اندرکاران در این باره است.

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید