عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات اسفندماه سالجاری، گفت: مشارکت مردم در کنار برگزاری انتخابات پرنشاط، یک رسالت ملی و حتی بین‌نسلی است که آثار آن می‌تواند برای نسل‌های آینده نیز اثرگذار باشد.

مقتدایی: مشارکت در انتخابات یک رسالت ملی و بین‌نسلی است

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی کنگره فرهنگی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات اسفندماه سالجاری، گفت: انتخابات، یک موضوع ملی است و نباید آن را در سطح مباحث حزبی و محلی و منطقه‌ای و اختلافات داخلی تقلیل دهیم.

مقتدایی تصریح کرد: واقعیت آن است که رکن مردم‌سالاری در قانون اساسی ایران بسیار برجسته است و قانون اساسی ایران حدود و مرزها را مشخص کرده‌است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: انتخابات مجلس و مباحث پیرامون آن، بخش قابل‌توجهی از قانون اساسی را به خود اختصاص داده است و زدودن زنگارهای استبداد، توسط مجلس شورای اسلامی راهبری می‌شود و این در مقدمه قانون اساسی در اصول و مواد مرتبط با آن‌چه قانون شده‌، متجلی است.

مقتدایی تأکید کرد: همه دستگاه‌ها، همه قوا و کلیت نظام در خدمت مردم‌سالاری دینی و تحقق آن هستند و این خون‌بهای شهیدان است.

وی افزود: بنابراین، مشارکت مردم در کنار برگزاری انتخابات سالم و پرنشاط و اثرگذار و دستیابی به اهدافی که از برگزاری انتخابات حاصل می‌شود، یک رسالت ملی و حتی بین نسلی است که آثار آن می‌تواند برای نسل‌های آینده نیز اثرگذار باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یادآور شد: اگرچه احزاب و جریان‌ها و گروه‌ها و ائتلاف‌ها و نظایر آن شکل می‌گیرد، اما کلیت انتخابات، یک رسالت عظیم ملی است که همگان باید به آن توجه داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در این‌ میان، نمایندگان مجلس، باید زمینه مشارکت حداکثری را ایجاد کنند و دولت نیز باید در بالاترین سطح بهترین انتخابات را برگزار کند و مردم در این راستا، از سویی ناظر بر اعمال و رفتار قوا هستند و هم خلاق و کنش‌گر برای تأمین نیاز انقلاب و حال و آینده آن از مسیر بهره‌گیری از ابزار انتخابات خواهند بود.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید