در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی شهرستان استهبان، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رییس کل دادگستری استان فارس ضمن اشاره به منصب حساس قضاوت گفت: قضاوت از جمله شئون اولیاء خداست و امروز قضاتی که مأذون از ولی فقیه زمان این منصب حساس و خطیر را در اختیار دارند باید با روحیه جهادی و انقلابی در مسیر اجرای عدالت گام بردارند.

رضایتمندی عمومی از عملکرد مسئولان یکی از سرمایه های هر مسئول قضایی است

به گزارش کنگره فرهنگی از استهبان، نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در جمع مردم و مسئولین شهرستان استهبان با تبریک میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و هفته وحدت، وجود وحدت بین شیعه و سنی در استان فارس را از جمله نعمت های خداوند و افتخارات استان خواند و تصریح کرد این وحدت و همدلی ریشه در فرهنگ و اصالت مردم بخصوص مردم خون گرم جنوب استان فارس دارد. 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه در جمع قضات و کارکنان مجموعه قضایی استهبان با تأکید بر اینکه کارهایتان را با اخلاص و برای رضایت خداوند متعال انجام دهید گفت: خداوند متعال بر همه کار های ما ناظر است و فردای قیامت باید پاسخگوی همه اعمال خود باشیم و در این میان قضات با توجه به نوع و حساسیت و اختیاراتی که دارند حسابرسی سخت تری در محضر خدای متعال خواهند داشت.

رییس کل دادگستری استان فارس رضایت مردم از خدمتگزارن خود را از جمله نعمت ها و نگاه خداوند به مسئولان خواند و افزود: رئیس سابق دادگستری این شهرستان بدون آنکه امروز دیگر مسئولیتی در این حوزه داشته باشد مورد تمجید و تقدیر مردم است و این نشان دهنده عملکرد مناسب ، مردمداری و قضاوت های به حق وی در دوران مسئولیت است.

مقام ارشد قضایی استان رضایتمندی عمومی را یکی از سرمایه های هر مسئول قضایی ارزیابی کرد و تصریح کرد: توفیق خدمت در شهرستانی قرآنی استهبان برای هر مسئولی حاصل شود مایه شکر گذاری است و باید این فرصت را برای خدمت صادقانه و به دور از حب و بغض برای این مردم قرآن دوست غنیمت بشمارد. 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی ضمن معرفی قاضی حامد استوار رئیس جدید  این حوزه قضایی به وی توصیه کرد روحیه انقلابی ، خدمت شبانه روزی و مردم داری خود در جمع مردم با اصالت شهرستان استهبان را تقویت کند و کارنامه خدمتی قابل قبولی را از دوران مسئولیت در این حوزه برای خود به جای بگذارد. 

رئیس شورای قضایی استان فارس خاطر نشان کرد: یکی از تأکیدات رئیس قوه قضائیه که ازجمله اهداف سند تحول قضایی نیز می باشد؛ مسئله تکریم ارباب رجوع و خوش برخوردی با مردم است که لازم است از روز اول مسئولیت سرلوحه کارها قرار گیرد. 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی یکی از مهمترین مصادیق تکریم ارباب رجوع را رسیدگی به موقع به تظلمات و احقاق حق آنان خواند و اظهار کرد: سرگردانی و تأخیر در دادن حق و حقوق قانونی آنان مرضی رضای خدا نیست و باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. 

وی توجه به زندانیان و سرکشی مستمر و برنامه ریزی شده به زندان شهرستان و ممدجویان زندان را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود:  امیرالمؤمنین می فرمایند مستحب است قاضی اسامی زندانیان را روزانه مرور کند و توجه به وضعیت زندانیان را مد نظر داشته باشد . این امر امروز نیز یکی از رؤس کاری مسئولان قضایی و از اولیت های برنامه ای در سند تحول و تعالی قوه قضائیه است.

وی در ادامه به موضوع برگزاری انتخابات در سال جاری اشاره کرد و تأکید کرد: بدون تردید عملکرد امروز ما به عنوان خادمان و کارگزاران نظام در جذب مردم به مشارکت در سرنوشت خود و حضور در پای صندوق های رأی تأثیر بسزایی دارد لذا باید با خدمت صادقانه و روحیه انقلابی و اجرای عدالت زمینه تقویت  اعتماد مردمی را فراهم کنیم. 

 گفتنی است در پایان این مراسم قاضی حامد استوار با ابلاغ ریاست قوه قضائیه به عنوان رئیس شعبه اول حقوقی و رئیس دادگستری شهرستان استهبان منصوب و از تلاش های و خدمات قاضی یعقوب رزاقی تقدیر و تشکر گردید. 

پس از سخنان رئیس کل دادگستری فارس ، رئیس جدید حوزه قضایی استهبان نیز به تشریح برنامه های خود در دادگستری این شهرستان پرداخت و اجرای دقیق و زمانبندی شده سند تحول قضایی، جدیت در حفظ امنیت شهرستان ، رسیدگی به موقع به پرونده های قضایی ، پیشگیری از وقوع جرائم و حمایت از واحد های تولیدی و همچنین حفظ حقوق بیت المال را از جمله برنامه های خود در دوران مسئولیت قضایی استهبان خواند.

پایان پیام/خ

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید