رئیس‌جمهور ضمن محکومیت اقدام آمریکا در حمله به مردم یمن، چنین اقدامی را افشاکننده ماهیت واقعی، تجاوزکارانه و ضد حقوق بشری آمریکا دانست و گفت: بی‌تردید اینگونه اقدامات علیه مردمی که سال‌ها در برابر تجاوز بیگانگان مقاومت کرد‎ه‌اند، مذموم و محکوم خواهد بود.

رئیسی در تماس تلفنی «مهدی المشاط»: حملات آمریکا به یمن افشاکننده ماهیت واقعی ضد حقوق بشری آمریکا است

به گزارش گروه سیاسی کنگره فرهنگی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی «مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن، از شجاعت ملت بزرگ این کشور در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تجلیل و بر سیاست حفظ امنیت خطوط کشتیرانی بین‌المللی برای کشورهای مختلف تأکید کرد.

رئیس‌جمهور همچنین رژیم اشغالگر صهیونیستی را به دلیل ارتکاب جنایت علیه ده‌ها هزار غیرنظامی زن و کودک مظلوم فلسطینی رژیمی نسل‌کش دانست که مورد محکومیت ملت‌های جهان قرار گرفته است.

رئیسی همچنین ضمن محکومیت اقدام آمریکا در حمله به مردم یمن، چنین اقدامی را افشاکننده ماهیت واقعی، تجاوزکارانه و ضد حقوق بشری آمریکا دانست و تصریح کرد: بی‌تردید اینگونه اقدامات علیه مردمی که سال‌ها در برابر تجاوز بیگانگان مقاومت کرده و امروز نیز نقش مؤثری در دفاع از مردم مظلوم فلسطین ایفا می‌کنند از سوی ملت‌های آزادی‌خواه جهان مذموم و محکوم خواهد بود.

رئیس‌جمهور، حمایت از ملت مظلوم فلسطین را موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران عنوان و تأکید کرد: ظلم صهیونیست‌ها نیز با پیروزی نهایی ملت فلسطین پایان خواهد یافت.

«مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن نیز در این مکالمه تلفنی، تصریح کرد: در مواضع خود برای مقابله با رژیم ظالم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم غزه ثابت‌قدم هستیم و امیدواریم امت اسلامی از ظرفیت‌های خود برای روشنگری درباره تحولات جاری و جنایات ضدانسانی صهیونیست‌ها و حامیانش استفاده نماید.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید