فردا خراسان جنوبی ها در روز جهانی قدس به اقیانوس خروشان حامیان قدس در جهان می پیودند.

خراسان جنوبی ها فردا به اقیانوس خروشان قدس می پیودند/ قدس تنهایت نمی گذاریم

کنگره فرهنگی– خراسان جنوبی؛ فردا دریاها و رودهای  انسانی در جای جای کشورهای اسلامی دست به دست هم می دهند تا به اقیانوس خروشان قدس بپیوندند و آزادی اولین قبله گاه مسلمانان را که به ناحق در چنگال غاصبان صهیونیست افتاده است فریاد بکشند. فردا همه مسلمانان و دوست داران آزادی قدس  بار دیگر با مشت های گره شده  به غاصبان سرزمین فلسطین می گویند: جهان نمی ماند این چنین به کام شما کجای نقشه جغرافیاست نام شما؟! نمی نشینم از پای تا که جنگی هست اگر سلاح نداریم قلوه سنگی هست به قدس می رسم آخر ادامه ام این است همیشه «قدس لنا»، قطعنامه ام این است فردا ایران بار دیگر در آخرین جمعه از ماه نزول قرآن همانند دیگر سال ها با تشکیل زنجیره ای از صفوف انسانی از میادین شهدا تا میادین قدس آزادی همه مظلومان و مستضعفان جهان را از یوغ استکبار فریاد می زند. فردا خراسان جنوبی هم که قطره ای از دریای خروشان ایران اسلامی است همانند همیشه پا به میدان راهپیمایی قدس می گذارد تا دینش را به اولین قبله گاه مسلمانان و فلسطینیان ادا کند.

  خراسان جنوبی یکصدا قدس  فردا بیرجندی ها، طبسی ها، سربیشه ای ها، قاینی ها، فردوسی ها، سرایانی ها، درمیانی ها، خوسفی ها، نهبندانی ها، بشرویه ای ها و زیرکوهی  ها از شهری گرفته تا روستایی، از کارمند گرفته تا کارگر، از پیر گرفته تا جوان و از شیعه تا سنی همه و همه پا به خیابان ها می گذارند تا روزجهانی قدس سال ۱۴۰۲ از دیگر سال ها هم پرشورتر و پررنگ تر برگزار شود و باز جهانیان از این حضور انگشت حیرت به دهان گیرند و با چشم خویش ببینند که همه مسلمانان پشتیبان مردم مظلوم فلسطین هستند و تا آزادی قدس شریف از پا نمی نشینند. فردا در آخرین جمعه از ماه رمضان بار دیگر مردم خراسان جنوبی  همانند سال های دیگر و حتی پرشورتر از آن سال ها پرچم های آزادی قدس را در میادین و خیابان های  شهرها به اهتزاز در می آورند، قطعنامه «قدس لنا» را فریاد می زنند تا اشغالگران بدانند حق گرفتنی است و تا گرفتن کامل آن هم دست از تلاش برنمی دارند. سازمان ها و نهادها هم  با صدور اطلاعیه و بیانیه های جداگانه ای اعلام کردند که خواهند آمد تا بار دیگر همان طور که بنیان گذار این روز گفته است اعلام کنند روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید به ابرقدرت ها فهماند که دیگر آنها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. فردا خراسان جنوبی ها به میدان قدس می آیند تا به استکبار و ایادی آن همان طور که بنیان گذار این روز گفت بگویندکه  روز قدس جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.روز مقابله مستضعفان با مستکبران است. به گفته آن ها روشن و واضح است که هر تجمع و حضور مردمی برای دفاع از حقوق مسلمانان از تاثیر شگرفی برای به چالش کشاندن تهدید‌ها و اقدامات ضد بشری دشمنان اسلام برخوردار است. در واقع حضور چشمگیر مسلمانان در راهپیمایی روز قدس یک مشت محکم به جیره‌خواران و افرادی است که در صدد سلطه‌گری بر مردم مسلمان هستند.  آن ها معتقدند: راهپیمایی روز قدس یک حرکت ضد استکباری، ضد استعماری و ضد جیره‌خواری است تا همه یهودیان و دشمنان اسلام بدانند که مسلمانان با اتحاد یکدیگر می توانند قدرتی تشکیل دهند که هیچ کس را یارای مقابله با آن نباشد. آنچه مسلم است این که قدس در انتظار وحدت مسلمانان است و بدون شک آزادی فلسطین و قدس برای مسلمانان بزرگترین پیروزی محسوب می‌شود.

  کودکان هم می آیند  کودکان خراسان جنوبی هم اعلام کردند که برای حمایت از کودکان فلسطین و نوار غزه همراه با والدین خود به این راهپیمایی خواهند آمد تا بدانند که کودکان این استان همیشه حامی آن ها هستند و تنها نیستند. اهل سنت خراسان جنوبی هم که در این سال ها در هیچ مناسبتی کم نگذاشته اند و همیشه پا در رکاب بوده اند هم  پرشورتر از سال های قبل می آیند.  آن طور که مولوی سید احمد عبداللهی، امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: قدس از اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخورداراست زیرا قبله اول مسلمین بوده و اکنون هم در اشغال رژیم صهیونیستی است بنابراین باید هوشیارانه و با انگیزه بسیار قوی موضوع قدس  پیگیری شود تا به فراموشی سپرده نشود. به گفته وی از ملت مظلوم فلسطین هم با حضور در راهپیمایی روز قدس می توان حمایت کرد زیرا این حضور سبب می شود که اسرائیل و ایادی استکبار بفهمند که قدس فراموش نشدنی است و مسلمانان هیچ گاه قبله اول خود را از یاد نمی برند. وی افزود:جامعه اهل سنت هم درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان با انسجام کامل و با احساس مسئولیت دراین راهپیمایی حضور می یابند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل  سرمی دهند. علما و روحانیون هم پیشگام حضور روحانیون هم که همیشه و در همه حال در همه عرصه ها پیشگام بوده اند و راهبر، فردا می آیند و آن طور که حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی هم اظهارداشت: به برکت انقلاب اسلامی انسجامی بین کشورهای اسلامی به وجود آمد که نمونه آن را در روز قدس می‌توان مشاهده کرد. وی بیان‌کرد: تحقق اندیشه بلند امام (ره) برای وحدت جهان اسلام و شکست صهیونیست‌ها را به وضوح مشاهد می‌کنیم و این روزها حتی در داخل اسرائیل نیز اختلافات عدیده ای بین خود صهیونیست‌ها به وجود آمده است.

  آینده درخشان جبهه مقاومت نوفرستی با تأکید بر اینکه آینده درخشانی را برای جبهه مقاومت و فلسطین پیش بینی می‌کنیم، افزود: امسال نیز مردم خراسان جنوبی مانند همه مردم مسلمان با لبیک به ندای امام (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدای جبهه مقاومت در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت خواهند کرد. قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه راهپیمایی مردم در روز قدس به نوعی حمایت از جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی است، بیان کرد: روز قدس تنها یک نماد است و فرصتی برای اعلام حمایت از همه مظلومان را به وجود آورده است. روز جهانی قدس نقشه راه تحقق آزادی فلسطین جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی هم گفت: روز جهانی قدس که به تدبیر هوشمندانه‌ حضرت امام خمینی (ره) ، به عنوان نقشه راه تحقق آزادی فلسطین شریف از یوغ استبداد و استکبار تعیین شده، همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، جلوه هایی بی نظیر از اتحاد مسلمانان برای محکوم کردن جنایت ها و تقبیح خصلت ضد بشری صهیونیست ها را در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش می گذارد. وی تصریح کرد: از همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان به ویژه مردم نوعدوست خراسان جنوبی دعوت می کنم با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال که «فلسطین، محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی» نام گرفته، یکبار دیگر حمایت خود را از  مردم مظلوم فلسطین اعلام کنند.

  ذلت و زبونی جبهه صهیونیزم سردار محمد رضا مهدوی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی هم گفت: وقایع این روزهای سرزمین های اشغالی، ذلت و زبونی بیش از پیش جبهه صهیونیزم واستکبار جهانی را به خوبی روایت می‌کند و این نتیجه همبستگی محور مقاومت و حمایت‌ ملت های مظلوم و آزادیخواه جهان به ویژه مردم مسلمان ولائی ایران عزیز است. وی تصریح کرد: اینک پس از استقامت حدود ۷ دهه ملت مظلوم فلسطین، بارقه‌های امید برای پیروزی نهایی این ملت را در مقابل دژخیمان و جلادان عالم نمایان  شده و صهیونیسم جهانی در وضعیت بسیار شکننده ای قرار گرفته و جز اعتراف به شکست راه و چاره ای ندارد. به گفته وی  اکنون که ۴۴ سال از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس با ابتکار بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی می‌گذرد نتایج و ثمرات این تصمیم تاریخی برای همگان روشن و آشکار شده و امت اسلامی به خود می بالد که وحدت و یکپارچگی و مقاومتش، ثمربخش بوده ومیرود که شاهد تحقق وعده مبشّر انقلاب ولی امر مسلمین جهان مبنی برنابودی رژیم صهیونیستی باشیم . فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: مردم ایران اسلامی در همیشه تاریخ پس از انقلاب از آرمان های ملت مظلوم فلسطین دفاع و حمایت کرده و با صدای بلند از این ملت مقاوم دفاع کرده و خواهند کرد. فردا دوباره خراسان جنوبی به میدان حمایت و پشتیبانی از قدس و فلسطین همانند سال های قبل مبدل می شود. پایان پیام ۳۶۳۵/ف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید