خبر از این خوب‌تر که خدا خیرتان را خواسته؟! بله همان کسی که هرکس را بخواهد عزت می‌بخشد و هر که را بخواهد ذلت. آن هم چه عزت و ذلتی! خیر و خوبی و سعادتمندی شما را خواسته. حالا چرا این را می‌گوییم؟ از کجا معلوم میان این همه بنده مخلص و عابد حواسش به ما معمولی‌ها هم باشد؟!

خبرخوب | نذر ۲۲ ساله گوشواره طلا برای یتیمان

گروه خبرخوب: خبر از این خوب‌تر که خدا خیرتان را خواسته؟! بله همان کسی که هرکس را بخواهد عزت می‌بخشد و هر که را بخواهد ذلت. آن هم چه عزت و ذلتی! خیر و خوبی و سعادتمندی شما را خواسته. حالا چرا این را می‌گوییم؟ از کجا معلوم میان این همه بنده مخلص و عابد حواسش  به ما معمولی‌ها هم باشد؟! جوابش پیش خودتان است و معیار سنجش باز حسین«ع» است وحسین«ع». امام صادق علیه السلام می‌فرماید:« هرکسی که خداوند خیرش را بخواهد، حب امام حسین علیه السلام و حب زیارتش را در قلب او می‌اندازد و هر که را خداوند بدی اش را بخواهد، بغض نسبت به امام حسین علیه السلام و بغض زیارت آن حضرت را در قلب او می اندازد.» پس خیالتان برای یک امروز و تمام عمر راحت باشد. شما که عاشقان و دوست‌داران اباعبدالله«ع» هستید. مطمئن باشد هر چه پیش آید دست خدا کنار شماست و خیرتان را می‌خواهد. اصلا  از  این به بعد هرچه پیش آید خوش آید! قصه گوشواره‌های نذری! سال‌ها پیش با دختر یک ساله‌شان وسط روضه نشسته بودند و عزاداری می‌کردند. این‌بار بانی روضه حضرت رقیه سلام‌الله علیها بود و روضه‌خوان از گوشواره‌ای می‌خواند که از گوش دختر سه ساله امام حسین«ع» کشیدند. میان روضه بود که چشم‌شان خورد به دخترک کوچکی، شاید هم سن و سال رقیه«س»! گوش‌هایش گوشواره نداشت. به‌جایش نخی گره زده بودند به گوشش. همان نخ، رشته محبت را در دلشان تاباند و حالا بانی نذر عجیبی هستند. «عبدالله عابدینی» و «لیلا فتحعلی زاده» زوج خیر قزوینی که تصویر آن دختر بدون گوشواره بعد از روضه هیچ‌گاه از جلوی چشم‌شان نرفت حالا 22 سال است که برای دختران یتیم و نیازمند گوشواره  هدیه می‌برند. به قول خودشان بیش از 220 بار ذوق دختران کوچکی را دیده‌اند که  برق گوشواره‌هایشان را به رخ آینه کشیده‌اند. از اوضاع مالی این خانواده هم اگر بپرسید باید خدمت‌تان عرض کنیم که آقای عابدینی از بچگی تحت پوشش کمیته امداد بوده و بعد از تحصیل و شاغل شدن روی پای خودش ایستاده. به قول خودشان این نذر با خودش برکت دارد و نه تنها روز به روز سهم دختران بیشتری می‌شود بلکه زندگی خودشان هم رونق گرفته. پدر خانواده می‌گوید:« انرژی و برکتی که از سال ۸۰ تاکنون وارد زندگی ما شده و موفقیتی که تاکنون حاصل کرده‌ایم با توجه به روند اقتصادی که وجود دارد، برکتش شاید هزار برابر بوده است و بر این اساس هم دوستان و همکاران خود را ترغیب به انجام امور خیر کرده‌ایم و تبلیغات هم انجام داده ایم و برکات زیادی هم دارد. »

بیش از 220 بار ذوق دختران کوچکی را دیده‌اند که برق گوشواره‌هایشان را به رخ آینه کشیده‌اند. ماجرای اسپندهای خانه مادربزرگ! مادر است دیگر دلش شور می‌زند. فرقی ندارد چه پسر خودش باشد، چه جوانانی از همین مرز و بوم، برایش عزیزند. با اینکه پاهایش توان راه رفتن ندارد و دست‌هایش قوت کار کردن. به هر سختی است عصا زنان بلند می‌شود. شاید یکی یکی کابینت‌ها را می‌گردد و با هر خم و راست شدن زانوهایش، گزگز می‌کند و درد رژه می‌رود بین کمر تا پاهایش اما مادر است دیگر. زور مادری و دل مهربانش می‌چربد به خستگی و تن بی‌جانش  با هر سختی که هست برای کارمندان اداره برق اسپند دود می‌کند. یک مشت اسپند می‌ریزد روی آتش و از پنجره بیرون می‌آورد. زیر لب« لاحول و لا قوه الا بالله» می‌خواند و می‌دمد سمت‌شان.

مادری که برای سلامتی کارمندان اداره برق اسپند دود می‌کند پهپاد ما زبانزد دنیاست! همین دو روز پیش بود که چشم‌مان روشن شد به جمال مهاجر 10 و خانواده پهپادی جمهوری اسلامی‌مان مقتدرتر! یک پهپاد استثنایی و بسیار پیشرفته که رئیس جمهور روز صنعت دفاعی از آن رونمایی کرد.  پهپادی که با بیشینه مداومت پروازی ۲۴ ساعت در ارتقاع ۷ هزار متری قابلیت حمل انواع مهمات و بمب‌های قائم، الماس و دستواره را دارا بوده و مجهز به سامانه‌های جنگ الکترونیک و اشراف اطلاعاتی است. حالا پهپاد ما زبان‌زد دنیاست. در ادامهٔ واکنش‌های بین‌المللی به رونمایی ایران ازمهاجر 10، شبکهٔ انگلیسی‌زبان الجزیره در گزارش خود درباره رونمایی از مهاجر ۱۰ نوشت: «ایران از یک پهپاد جدید رونمایی کرده که می‌گوید قابلیت حمله به اهداف در اسرائیل را دارد.»

مهاجر 10 عضو جدید خانواده پهپادی جمهوری اسلامی‌     سود این فروشنده از خداست نه جیب شما!  حساب و کتاب‌بعضی‌ها را که ببینی مو لای درزش نمی‌رود. اصلا امکان ندارد میان چرتکه‌انداختن‌شان حساب دنیا را بکنند و آخرت را نه! نه به تورم کار دارند، نه به گرانی و هزار بهانه دیگر. سر و کارشان با خداست و قول و قرارشان هم همینطور. آدم‌های اهل معامله‌ای هستند اما با خدا نه با بنده‌اش. حالا این بار شما یکی از این بنده‌های منصف خدا را سوژه خبر خوب کرده‌اید وبرای‌مان نوشته‌اید:« رفتم واسه اتو پرس یه دونه پیچ و دو تا مهره گرفتم، کارت رو دادم بهش، ماشین حسابش رو درآورد عین طلافروشا حساب کتاب کرد و وقتی رسید بهم داد،تعجب کردم. بعضی آدمها چقدر منصف هستن. چرا ۴۳۰۰ یا اصلا ۵۰۰۰ تومن یا ۱۰۰۰۰ تومن کارت نکشید؟ چرا یه ریال اضافه تر نگرفت؟»

حساب و کتاب‌بعضی‌ها را که ببینی مو لای درزش نمی‌رود. 13 توصیه امام صادق برای پیاده‌روی اربعین! برای این روزهایمان که با دل شیدا و شوریده حالی کم‌کم راهی دیار عشقیم و بعضی‌هایمان هم با پای دل زائر آقا. امام صادق علیه‌السلام توصیه‌هایی دارد که سفر معنوی‌مان را با معرفت‌تر و نورانی‌تر می‌کند. «حُسْنُ الصَّحَابَةِ لِمَنْ یَصْحَبُک»؛‏ خوش‌رفتاری با همراهان.   «قِلَّةُ الْکَلَامِ إِلَّا بِخَیْر»؛ کم‌گویى، جز به نیکى. «کَثْرَةُ ذِکْرِ الله»؛ بسیاری یاد خدا. «نَظَافَةُ الثِّیَاب»؛ پاکیزگی لباس.   «الْغُسْلُ قَبْلَ أَنْ تَأْتِیَ الْحَائِر»؛ غسل قبل از آن‌که وارد حائر شوی.   «کَثْرَةُ الصَّلَاة»؛ بسیار نمازگزاردن.   «الصَّلَاةُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد»؛ درود بر محمّد (ص) و خاندانش «التَّوْقِیرُ لِأَخْذِ مَا لَیْسَ لَک‏»؛ با وقار بودن در صرف‌نظر از دریافت آنچه متعلق انسان نیست. «یَلْزَمُکَ أَنْ تَغُضَّ بَصَرَک‏»؛ لازم است که چشمانت را بپوشانی. «یَلْزَمُکَ أَنْ تَعُودَ إِلَى أَهْلِ الْحَاجَةِ مِنْ إِخْوَانِکَ إِذَا رَأَیْتَ مُنْقَطِعاً وَ الْمُوَاسَاة»؛ لازم است که مراقب همراهان حاجت مند بوده و با آنان همراهی کنی. «وَ یَلْزَمُکَ التَّقِیَّةُ الَّتِی قِوَامُ دِینِکَ بِهَا»؛ و بر تو لازم است تقیه‌ای که موجب قوام دینت است را رعایت کنی. «الْوَرَعُ عَمَّا نُهِیتَ عَنْه‏»؛ و از آنچه نهى شده‌اى، پارسایى بورزى. «وَ الْخُصُومَةِ وَ کَثْرَةِ الْأَیْمَانِ وَ الْجِدَالِ الَّذِی فِیهِ الْأَیْمَان؛ و نیز [پرهیز کنی] از بگو مگو کردن و سوگند فراوان و کشمکش‌هایى که در آن، سوگند یاد می‌شود». *خوش‌خبر باشید! و اما سخن پایانی، خبر‌های خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبر‌های خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید. پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید