تفاهم‌نامه تسهیل در بهره‌مندی شهروندان از خدمات پهن باند ثابت بر بستر فیبر نوری بین استانداری فارس، شهرداری شیراز و شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس منعقد شد.

تسهیل در بهره‌مندی شهروندان از خدمات پهن باند ثابت بر بستر فیبر نوری

به گزارش کنگره فرهنگی از شیراز، تفاهم‌نامه تسهیل در بهره‌مندی شهروندان شیراز از خدمات پهن باند ثابت بر بستر فیبر نوری بین استانداری فارس، شهرداری شیراز و شرکت ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات فارس امضا شد.

شهردار کلان‌شهر شیراز در این راستا اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌هایی که در شهر شیراز وجود دارد، زیرساخت فیبر نوری است که بیش از ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در شیراز در حال احداث بوده و در فاز دوم نیز ۱۰۰ کیلومتر در حال اجرا است.

محمدحسن اسدی با تصریح بر تأکید استاندار فارس مبنی بر ارتقا بخشیدن به زیرساخت‌‎های ارتباطات و اطلاع‌رسانی و به‌ویژه فضای مجازی بیان کرد: در این رابطه جلسات مستمری برگزار و منجر به تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری و شهرداری شیراز و شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس شد و نتیجه آن استفاده بهینه اشخاص حقیقی و حقوقی از زیرساخت‌های شهرداری است.

به گفته او؛ این بستر پس از پایان فازهای ۱ و ۲ پس از طی مراحل قانونی و برابر آیین‌نامه مالی و ضوابط و مقررات، در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز بابیان اینکه هدف شهرداری این کلان‌شهر در این پروژه، ارائه خدمات پهن باند ثابت به‌واسطه شرکت‌های دارای مجوز از مراجع ذی‌ربط به شهروندان و تأمین ارتباط پایدار جهت دستگاه‌های خدمات رسان و دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان است.

پایان پیام/خ

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید