همایش منطقه‌ای امنا و متولیان وقف در شیراز برگزار شد.

برگزاری همایش منطقه ای وقف در شیراز

به گزارش کنگره فرهنگی از شیراز، وقف به عنوان یک سنت دیرینه در عرف و شریعت اسلامی همواره مورد توجه خیرین و نیک اندیشان جامعه بوده است و سالانه گردهمایی و همایش های فراوانی با این عنوان برگزار می شود.

بعد از ظهر امروز همایش منطقه ای امنا و متولیان وقف به منظور هم اندیشی و انتقال تجارب در این باره به میزبانی استان فارس در شیراز برگزار شد.

 در این همایش امنا و متولیان وقف چهار استان فارس، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان و کرمان در راستای افزایش بهره وری موقوفات با هم همفکری وهم اندیشی کردند.

به گفته‌ مدیر کل امور امنا سازمان اوقاف و امور خیریه درحال حاضر بیش از هزار نفر از افرادی که در منطقه‌ی خود مقبولیت دارند و در حوزه‌های تخصصی توانمندی‌های خود را به اثبات رسانده اند و به عنوان امنا مشغول به کار شده اندکه یکی از وظایف این امنا بازدید از موقوفات و برنامه ریزی برای حفظ و تثبیت اصل موقوفات است.

رمضانی افزود: جدای از این وظایف، امنا در احیای موقوفات هم نقش مهمی ایفا می‌کنند و فراهم کردن شرایط برای سند دار کردن موقوفات و پیگیری طلب‌های ادارات کل اوقاف و امور خیریه بخشی از وظایف تعریف شده برای ان‌ها در این راستا می‌باشد.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید