اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب کردند که وضعیت افراد مشکوک به تقلب در کنکور در هیأت عالی تجدیدنظر وزارتخانه‌های علوم و بهداشت مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی وضعیت افراد مشکوک به تقلب در کنکور در هیأت عالی تجدیدنظر وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

 به گزارش گروه سیاسی کنگره فرهنگی، جلسه فوق‌العاده شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که عصر امروز سه‌شنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، در این جلسه موضوع داوطلبان مشکوک به تقلب در کنکور و نیز اختلاف برداشت‌ها درباره مصوبه 630 شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

براساس گزارش ارائه شده در این جلسه، هیچ داوطلبی که ارتکاب تقلب از سوی او محرز و قطعی بوده باشد، از سوی دیوان عدالت اداری مجاز به بازگشت به دانشگاه نشده و موضوع صرفا ناظر به تعدادی از دانشجویانی بوده که نسبت به ارتکاب تقلب از سوی آن‌ها شبهه وجود داشته و این افراد مجاز به حضور در دانشگاه شده بودند.

براساس تصمیم امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد احکام دیوان عدالت اداری درباره این افراد به تناسب تحصیل آن‌ها در هریک از دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارتین علوم و بهداشت و نیز دانشگاه آزاد اسلامی، به هیأت‌های عالی تجدیدنظر این دانشگاه‌ها ارجاع شده و هیأت‌های عالی تجدیدنظر، درباره وضعیت آتی این افراد به جمع‌بندی رسیده و رأی خود را ابلاغ کنند و آرای صادره در دیوان عدالت نیز مورد توجه هیأت‌های عالی تجدیدنظر قرار گیرد.

همچنین در این نشست تأکید شد که دقت لازم در این زمینه اعمال شود تا هم حق کسی در این پرونده ضایع نشود و هم به تظلم‌خواهی افراد رسیدگی شود.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین به اتفاق آراء بر ابقای مصوبه 630 شورا تأکید کردند و در تبادل‌نظر در این‌ باره مقرر شد این مصوبه پس از انجام اصلاحات مختصر مجدداً ابلاغ شود.

پیش از برگزاری جلسه فوق‌العاده امروز، دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نیز در رابطه با داوطلبان مشکوک به تقلب و نیز مصوبه 630 این شورا، 2 جلسه مقدماتی با رئیس قوه‌قضائیه و رئیس دیوان عدالت اداری برگزار کرده بود که جمع‌بندی و نتایج آن جلسات در جلسه امروز مطرح شد.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید