مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از امدادرسانی به ۱۵۷ نفر حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته متاثر از بارش برف و باران در این استان خبر داد .

امدادرسانی هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد به  ۱۵۷ نفرحادثه دیده بارش‌های اخیر+تصاویر

کاظم فلاحی دوست در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران در تشریح عملیات های امداد و نجات (کولاک ، برف و آبگرفتگی )از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون اظهار داشت: بر اثر فعالیت سامانه بارشی اخیر و نزول رحمت الهی به صورت بارش باران در اکثر شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد و برف در مناطق سردسیری، امدادگران این جمعیت موفق به انجام ۱۰ عملیات امدادونجات و امدادرسانی به ۱۵۷ نفر حادثه دیده شدند.

وی بیان کرد: از این تعداد شش مورد سیل و آبگرفتگی دو مورد برف و کولاک و دو مورد حوادث جاده‌ای به ثبت رسیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افزون بر ۲۱ تیم عملیاتی شامل ۱۰۰ نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر در این مدت در ۷ شهرستان مشغول خدمت رسانی به هم استانی های حادثه دیده بودند.

فلاحی دوست عنوان کرد: آنها با بهره مندی از ۱۹ دستگاه خودرو (۷ آمبولانس ۱۲ خودروی امدادی و نجات ) وهمچنین ۷دستگاه پمپ تخلیه و لجن کش ۳۸ خانوار آسیب دیده را در روستاهای تحت تاثیر بارش از جمله سمغان، راک، خلیفه ای ، تنگ انار ،تلخاب شیرین ، سربیشه ، سراب ننیز ، کلاغ نشین و هفت‌چشمه امدادرسانی کردند و ۱۵ مورد حادثه آبگرفتگی دهدشت و دو مورد در چرام را نیز پوشش دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی این عملیات‌ها مقادیری اقلام زیستی و خوراکی از قبیل ۱۳۵ کیلوگرم نایلون ، ۴۶ تخته پتو ،۲۳ تخته موکت ، ۱۰ عدد والور ، ۵ بسته غذایی و ۲۷ مورد مواد غذایی ( کنسرو ،برنج ،روغن، چای و حبوبات) بین حادثه‌دیدگان توزیع شد . فلاحی دوست خاطر نشان کرد: شماره تلفن مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت هلال احمر استان به شماره ۰۷۴۳۳۳۳۰۱۱۲ در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به نیاز های امدادی می باشد. انتهای پیام/۸۲۰۳۳

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید